print logo

UiO-festivalen: Nødrim og løse kroppsdeler i Georg Sverdrups hus

Medisinsk bibliotek og HumSam-biblioteket slår ressursene sammen, og lager festivalbibliotek i Georg Sverdrups hus på UiO-festivalen.

Foto: Birgit Hv. Dahl, UB

På UiO-festivalen kan du leke med språket i HumSam-biblioteket i Georg Sverdrups hus. Skriv kjøleskapspoesi, tegn et ord, eller sett sammen bokryggspoesi av Jan Erik Volds bøker.

Nødrimsgenerator

Går du med en poet i magen, men får det ikke helt til? UBs egen nødrimsgenerator hjelper deg!

Frukt, genetikk og hodeskaller!

Foto: Else Dagfrid Bratland, UB

Medisinsk bibliotek kan ikke love å kartlegge genene dine eller styrke immunforsvaret ditt, men ta en tur innom standen så får du ihvertfall en kiwi for hjertet. Du kan også leke litt med noen av våre anatomiske modeller.

Nysgjerrig på hva forskerne snakker om? Det er vi og. Derfor har vi også funnet flere artikler de har skrevet og litteratur om hva de snakker om.

#uiofestival

Følg med på #uiofestival på Twitter og instagram for å se dine og andres dikt og og ordlek fra festivalen.

Publisert 4. apr. 2013 13:37 - Sist endret 17. apr. 2013 11:14