print logo

Praksisstudiet i 10. semester av odontologistudiet

 

Praksisstudiet varer 5 uker og innledes av en forberedelsesuke (1. uke i semesteret). Det gis totalt 2 lesedager i praksisperioden.

Valg av klinikker

  • Hver student får tildelt et tilfeldig valgt nummer som avgjør valgrekkefølgen på kullet. Nummerrekkefølgen sendes til kullet pr. e-post sammen med listen over tilgjengelige klinikker ca. en uke før plassene fordeles på et fordelingsmøte. Fordeling av praksisplasser finner sted omtrent halvveis i 9. semester.
  • Det kan søkes skriftlig om å få tildelt et lavt nummer eller om å arbeide med pasienter ved fakultetet, dersom studenten mener at familiemessige eller andre forhold tilsier dette.
  • Fakultetet har enkelte ganger hatt vanskeligheter med å få tilstrekkelige praksisplasser til rådighet, og det vil da åpnes for mulighet til selv å skaffe en offentlig praksisklinikk. Denne må godkjennes av fakultetet og fylkestannlegen. Studentene kan ikke skaffe egen klinikkplass, før det er klarert med fakultetet.
  • Studentene anbefales å ta kontakt med sin veileder/praksisklinikk i god tid før praksisstudiet og presentere sine individuelle læringsmål, dvs. ønskede arbeidsoppgaver.
  • Praksisklinikkene er oppfordret til å være behjelpelige med å skaffe bolig. Studentene anbefales å ta kontakt i god tid for eventuelt å få hjelp til dette.

 

Publisert 5. sep. 2012 12:28 - Sist endret 21. feb. 2013 10:58