Personer med emneord «Arabisk»

Navn Telefon E-post Emneord
Baldari, Serena Norlemann Stipendiat s.n.baldari@teologi.uio.no Interreligiøse studier, Religionsstudier/religionshistorie, Hellige skrifter, Interreligiøs dialog, Islamske studier, Religion og diversitet, Religionspedagogikk, Arabisk, Gresk, Hebraisk
Führer, Laura Maria Stipendiat +47 22854267 l.m.fuhrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Guth, Stephan Professor +47 22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Hofheinz, Albrecht Førsteamanuensis +47 22856854 47285768 albrecht.hofheinz@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Nord-Afrika, Egypt, Sudan, Arabisk, Internett, Arabisk kultur, Manuskriptkultur, SIMS
Høigilt, Jacob Professor +47 22854150 +47 41256832 (mob) 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no Midtøsten, arabisk, islamisme, nyhetsmedier, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, SIMS
Makboul, Laila Postdoktor +47 22844512 laila.makboul@ikos.uio.no Midtøsten, Arabisk, Kjønn og religion, Islam, Islamisme, Salafisme, Avkolonial teori, Saudi-Arabia
Mejdell, Gunvor Professor emerita gunvor.mejdell@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, SIMS
Pepe, Teresa Førsteamanuensis +47 22854126 teresa.pepe@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Internett, Sosiale medier, Litteratur, SIMS
Sabet Sarvestany, Raha Forsker r.s.sarvestany@teologi.uio.no Kjønn og religion, Interreligiøse studier, Nyreligiøse bevegelser, Religionsfilosofi, Feministisk teori og metodologi, Kjønn seksualitet og religion, Politikk og religion, Arabisk, Persisk