Personer med emneord «Forvaltningsrett»

Navn Telefon E-post Emneord
Alvik, Ivar Professor +47 22859437 ivar.alvik@jus.uio.no Kontraktsrett, Forvaltningsrett, Folkerett, Internasjonal investeringsrett, Petroleumsrett, Voldgift, Erstatningsrett, Internasjonal privatrett
Andenæs, Mads Professor +47 22859382 +4746624550 (mob) mads.andenas@jus.uio.no Europarett, Familie- og arverett, Forvaltningsrett, Internasjonal privatrett, Konkurranserett, Komparativ rett, Markedsrett, Menneskerettigheter, Selskapsrett
Backer, Inge Lorange Professor emeritus +4722859646 i.l.backer@jus.uio.no Lovgivningslære, Miljørett, Forvaltningsrett, Sivilprosess, Barnerett
Boe, Erik Professor emeritus +47 22859442 e.m.boe@jus.uio.no Forvaltningsrett
Bugge, Hans Christian Professor emeritus +47 22850227 h.c.bugge@jus.uio.no Miljørett, Forvaltningsrett, Naturressursrett
Eng, Svein Professor +47 22859447 svein.eng@jus.uio.no Rettskildelære, Allmenn rettsteori, Rettsfilosofi, Forvaltningsrett, Avtalerett
Eriksen, Christoffer Conrad Professor +47 22850258 c.c.eriksen@jus.uio.no Allmenn rettsteori, Statsforfatningsrett, Europarett, Rettskildelære, EU- og EØS-rett, Forvaltningsrett, Rettsfilosofi, Folkerett, Konstitusjonell rett, Menneskerettigheter
Graver, Hans Petter Professor +47 22859739 +47 90606085 (mob) h.p.graver@jus.uio.no Konkurranserett, Forvaltningsrett, Europarett, Markedsrett, Rettsteori, Retorikk
Høgberg, Alf Petter Professor +47 22859487 +47 48102799 (mob) a.p.hogberg@jus.uio.no Rettskildelære, Rettsfilosofi, Kontraktsrett, Avtalerett, Allmenn rettsteori, Forvaltningsrett, Strafferett
Høgberg, Benedikte Moltumyr Professor +47 22859450 +47 91548792 (mob) b.m.hogberg@jus.uio.no Statsforfatningsrett, Forvaltningsrett, Menneskerettigheter, Rettskildelære
Jakhelln, Henning Professor emeritus henning.jakhelln@jus.uio.no Arbeidsrett, Forvaltningsrett, Utdanningsrett
Marcussen, Mira Christine Vitenskapelig assistent +47 911 72 012 (mob) m.c.marcussen@student.jus.uio.no Havbruk, Havbruksrett, Forvaltningsrett, Miljørett, Miljøkriminalitet, Straff, Kriminologi og rettssosiologi
Nordrum, Jon Christian F. Førsteamanuensis +47 22859419 97089580 (mob) 97089580 j.c.nordrum@jus.uio.no Lovgivningslære, legisprudens, klarspråk, lovspråk, rettssosiologi, forvaltningsrett, regelteknikk, regelforenkling, folkerett, miljørett, utdanningsrett
Sand, Inger Johanne Instituttleder +47 22850213 i.j.sand@jus.uio.no Forvaltningsrett, Konstitusjonell rett, Rettssosiologi, Rettsteori, Statsforfatningsrett
Sandberg, Kirsten Professor +47 22850043 kirsten.sandberg@jus.uio.no Barnerett, Forvaltningsrett, Kvinnerett, Velferdsrett
Smith, Eivind Professor 0047-22859418 0047-41305647 (mob) eivind.smith@jus.uio.no Konstitusjonell rett, Forvaltningsrett, Statsforfatningsrett
Sæteren, Annichen Kongsvik Stipendiat +47 22859589 46661987 a.k.sateren@jus.uio.no Forvaltningsrett, Havbruksrett, Miljørett
Vaboen, Vegard Vitenskapelig assistent vegard.vaboen@student.jus.uio.no Forvaltningsrett, Ekspropriasjonsrett, Statsrett, Miljørett, Naturressurser
Venemyr, Siri Kildahl Stipendiat +47 22859774 +4797500861 (mob) s.k.venemyr@jus.uio.no EU- og EØS-rett, Forvaltningsrett
Wibye, Johan Vorland Postdoktor +47 22859464 j.v.wibye@jus.uio.no Forvaltningsrett, Statsforfatningsrett, Europarett, Rettsfilosofi