Personer med emneord «Islam»

Navn Telefon E-post Emneord
Batmanghelichi, Kristin Soraya Førsteamanuensis +47 22844836 +4722844836 k.s.batmanghelichi@ikos.uio.no Midtøsten, Politisk kultur, Islam, Kjønn og religion, Iran
Baugerud, Tonje Stipendiat +47 22850376 tonje.baugerud@teologi.uio.no Religionsfenomenologi, Islam, Romteori
Bektovic, Safet Førsteamanuensis +47 22850357 safet.bektovic@teologi.uio.no Interreligiøse studier - Religionsdialog, Islam, Religionsfilosofi
Guth, Stephan Professor +47 22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Hofheinz, Albrecht Førsteamanuensis +47 22856854 47285768 albrecht.hofheinz@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Nord-Afrika, Egypt, Sudan, Arabisk, Internett, Arabisk kultur, Manuskriptkultur, SIMS
Larsen, Kjersti Professor +47 22859968 kjersti.larsen@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Indiske hav, Sør-Sudan, Islam, Ritualer og kosmologi, Religion, Mobilitet og migrasjon, Kjønn, Identitet, Performativitet
Leirvik, Oddbjørn Birger Professor +47 22850363 +47 97173541 o.b.leirvik@teologi.uio.no Interreligiøse studier - Religionsdialog, Islam, Jesus, Religion i skolen, Religion og politikk, Sekularitet, samvittighet
Makboul, Laila Postdoktor +47 22844512 laila.makboul@ikos.uio.no Midtøsten, Arabisk, Kjønn og religion, Islam, Islamisme, Salafisme, Avkolonial teori, Saudi-Arabia
Pepe, Teresa Førsteamanuensis +47 22854126 teresa.pepe@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Internett, Sosiale medier, Litteratur, SIMS
Shah, Farhan Stipendiat +47 97798400 (mob) +47-228550333 farhan.shah@teologi.uio.no Islam, Religionsfilosofi, Interreligiøse studier - Religionsdialog, Filosofi
Stene, Nora Førsteamanuensis +47 22844068 nora.stene@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Kristendom, Jødedom, Islam, Midtøsten
Vogt, Kari Emerita kari.vogt@ikos.uio.no Koptisk religion, Kjønn og religion, Religionshistorie, Islam, SIMS
Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47 22856855 +47 41201682 (mob) r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS