Personer med emneord «Kjemi»

Navn Telefon E-post Emneord
Ahoba-Sam, Christian Postdoktor christian.ahoba-sam@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse
Amedjkouh, Mohamed Førsteamanuensis +47 22857009 mamou@kjemi.uio.no Organisk kjemi, Kjemi
Andersen, Niels Højmark Senioringeniør +47 22855431 n.h.andersen@kjemi.uio.no Fysikalsk kjemi, Raman spektroskopi, Kjemi
Aunan, Erlend Stipendiat +47-90217255 (mob) erlend.aunan@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, SMN
Aursnes, Marius Universitetslektor +47 22855598 marius.aursnes@farmasi.uio.no Legemiddelkjemi, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Organisk syntese, Lipidkjemi, Toksikologi, Legemiddelkjemi
Balcells, David Forsker +47 22857255 david.balcells@kjemi.uio.no kjemi
Benneche, Tore Professor emeritus +47 22855556 tore.benneche@kjemi.uio.no Kjemi, Organisk kjemi
Bjørnstad, Tor Professor emeritus +47 22855483 +47 90838408 (mob) tor.bjornstad@kjemi.uio.no Kjemi, Kjernekjemi
Bonge-Hansen, Tore Førsteamanuensis +47 22855386 tore.bonge-hansen@kjemi.uio.no Kjemi, Organisk kjemi
Bratvold, Jon Einar Forsker j.e.bratvold@kjemi.uio.no Kjemi, SMN
Breivik, Knut Professor II 63898000 knubr@kjemi.uio.no Kjemi, Miljøgifter, Organiske miljøgifter, Miljøanalyse, Modellering og simulering, POPs, Eksponering, Klima og miljø, EE-avfall
Buono, Carlo Forsker carlo.buono@smn.uio.no SMN, Katalyse, kjemi
Dalseth, Kirsti Ales Avdelingsleder +47 22850476 936 00 036 k.a.dalseth@kjemi.uio.no Studieadministrasjon, Studieveiledning, Tilrettelegging, Internasjonalisering, Emner, Kvalitetssikring, InterAct, Kjemi, Materialvitenskap
Duparc, Marion Jeanne Louise +47-46725971 m.j.l.duparc@smn.uio.no SMN, Nafuma, kjemi
Eisenstein, Odile Professor +33689337253 +33689337253 (mob) odile.eisenstein@kjemi.uio.no kjemi
Firth, Daniel Postdoctoral Research Fellow daniel.firth@smn.uio.no Katalyse, SMN, Kjemi
Fleischer, Christian Stipendiat 45275583 christian.fleischer@smn.uio.no SMN, Kjemi, 2D Materialer, Superkondensatorer, Fotoelektrokjemi, Elektrokjemi, Defektkjemi
Gadmar, Tone Charlotte Førstebibliotekar t.c.gadmar@ub.uio.no Bibliotek, Kjemi
Gerz, Isabelle Stipendiat isabelle.gerz@kjemi.uio.no kjemi, SMN, Katalyse
Gjelstad, Astrid Førsteamanuensis astrid.gjelstad@farmasi.uio.no Livsvitenskap - life science, Mikroekstraksjon, Farmasi, Bioanalyse, Kjemi, Legemiddelanalyse, Prøveopparbeidelse, Legemidler
Greibrokk, Tyge Professor emeritus +47 22855027 +47 97736704 (mob) tyge.greibrokk@kjemi.uio.no Bioanalytisk kjemi, Separasjonsteknologi, Nanokjemi, Kromatografi, Kjemi, Analytisk kjemi, Sporanalyser, Massespektrometri
Grønneberg, Truls Ø +47 22855539 t.o.gronneberg@kjemi.uio.no Kjemi, Skolelaboratoriet, Kjemiundervisning, Læreplaner, Forsøk, Læremidler
Gundersen, Lise-Lotte Professor +47 22857019 l.l.gundersen@kjemi.uio.no Organisk syntese, Kjemi, Legemidler, Heterosykler, Naturprodukter, Antibiotika, Organisk kjemi, Livsvitenskap
Gørbitz, Carl Henrik Direktør UiO:Livsvitenskap 90649069 c.h.gorbitz@lifescience.uio.no Kjemi, Biologisk kjemi, Nanoteknologi, Livsvitenskap, Aminosyrer, Peptider, Krystallstrukturer, Organiske materialer, Crystal engineering, Strukturdatabaser, Strukturmodellering
Halvorsen, Trine Grønhaug Førsteamanuensis +47 22855735 t.g.halvorsen@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Hansen, Audun Skau a.s.hansen@kjemi.uio.no Teoretisk kjemi, Kjemi
Hansen, Eddy Walther Professor +47 22855692 e.w.hansen@kjemi.uio.no Kjemi, Fysikalsk kjemi
Hansen, Finn Knut Professor emeritus +47 22855554 f.k.hansen@kjemi.uio.no Polymerer - organiske materialer, Kjemi, Overflatekjemi
Haugsrud, Reidar Professor +47 22840659 reidar.haugsrud@kjemi.uio.no SMN, Uorganisk materialkjemi, Kjemi
Ivashenko, Oleksii Forsker oleksii.ivashenko@smn.uio.no Nafuma, SMN, Kjemi
Kaupang, Åsmund Postdoktor +47-22856509 asmund.kaupang@farmasi.uio.no Biokjemi, Kjemi, Life Science, Molekylmodellering, Organisk kjemi, Strukturell biologi, Syntetisk organisk kjemi, Kjemisk biologi, kjemiundervisning, kjemididaktikk
Kaur, Gurpreet gurpreet.kaur@smn.uio.no SMN, Katalyse, kjemi
Klæboe, Peter Professor emeritus +47 22855678 peter.klaboe@kjemi.uio.no Kjemi, Fysikalsk kjemi, Spektroskopi, Raman spektroskopi, Lavtemperatur spektroskopi, Høytrykkspektroskopi, Konformasjonsanalyse
Krengel, Ute Professor +47 22855461 ute.krengel@kjemi.uio.no Kjemi, Biologisk kjemi, Livsvitenskap - life science
Kvaal, Simen Forsker +47 22855674 simen.kvaal@kjemi.uio.no density functional theory, manybody theory, kjemi, teoretisk kjemi, coupled cluster theory
Kømurcu, Mustafa Stipendiat mustafa.komurcu@smn.uio.no SMN, kjemi, Katalyse
Lang, Eva Kathrin Rådgiver +47 22854022 e.k.lang@smn.uio.no SMN, TeamSMN, Katalyse, kjemi
Levchenko, Volodymyr Stipendiat +47 966 54 644 volodymyr.levchenko@smn.uio.no SMN, Kjemi, Katalyse
Lillerud, Karl Petter Professor +47 22855457 k.p.lillerud@kjemi.uio.no Katalyse, Kjemi
Lundanes, Elsa Professor +47 22855553 elsa.lundanes@kjemi.uio.no Kjemi, Bioanalytisk kjemi
Moen, Thea Fossum Førstekonsulent +47-22844226 t.f.moen@kjemi.uio.no Ekspedisjonen, Studieadministrasjon, Kjemi, Bilagslønn, Innkjøp
Mostad, Arvid Professor emeritus +47 22855415 arvid.mostad@kjemi.uio.no Kjemi
Negri, Chiara Forsker chiara.negri@smn.uio.no Kjemi, SMN, Katalyse
Nilsen, Ola Professor +47 22855558 99476424 (mob) 99476424 ola.nilsen@kjemi.uio.no Kjemi, Energi, Uorganisk materialkjemi, SMN
Norby, Truls Professor +47 22840654 +47 99257611 (mob) truls.norby@kjemi.uio.no Kjemi, Elektrokjemi, Materialvitenskap og -teknologi, Kjemi, Fornybar energi, Nanoteknologi, Elektrokeramer, Defektkjemi, Brenselceller, Gass-separasjonsmembraner, Protonledere, Hydrogen, SMN, CO2-fangst og -lagring
Norby, Truls Professor +47 22840654 +47 99257611 (mob) truls.norby@kjemi.uio.no Kjemi, Elektrokjemi, Materialvitenskap og -teknologi, Kjemi, Fornybar energi, Nanoteknologi, Elektrokeramer, Defektkjemi, Brenselceller, Gass-separasjonsmembraner, Protonledere, Hydrogen, SMN, CO2-fangst og -lagring
Nyström, Bo Örjan Gunnar +47 22855522 b.o.g.nystrom@kjemi.uio.no Kjemi, Polymerer - organiske materialer
Olsbye, Unni Professor 22855456 unni.olsbye(at)kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, Energi
Omtvedt, Jon Petter Professor +47 22855439 j.p.omtvedt@kjemi.uio.no Kjemi, Kjernekjemi, Kjerneenergi og stråling, Fysikk, Kjernefysikk: Kjerneenergi, Stråling, Detektorer, Syklotron, Kjernereaksjoner, Supertunge grunnstoff, Væske-væske ekstraksjon
Pedersen, Bjørn Professor emeritus +47 22855690 +47 90071657 (mob) bjorn.pedersen@kjemi.uio.no Kjemi, kjemihistorie
Pedersen, Thomas Bondo Professor +47 22857182 t.b.pedersen@kjemi.uio.no Kjemi, Teoretisk kjemi, Kvantekjemi, Modellering og simulering, Coupled cluster teori
Pedersen-Bjergaard, Stig Professor +47 22856576 stig.pedersen-bjergaard@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Prodinger, Sebastian Postdoktor sebastian.prodinger@smn.uio.no SMN, kjemi, Katalyse
Ravindran, Ponniah Forsker 22 85 56 06 ravindran.ponniah@kjemi.uio.no Kjemi, Uorganisk materialkjemi, SMN
Reine, Simen Sommerfelt Senioringeniør +47 22858149 s.s.reine@kjemi.uio.no Kjemi, Teoretisk kjemi
Reubsaet, Léon Professor +4722856613 leonr@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Reubsaet, Léon Professor +4722856613 leonr@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Rise, Frode Professor +47 22 85 54 48 (meldinger lagt igjen på dette telefonnummeret vil desverre ikke bli besvart) frode.rise@kjemi.uio.no Kjemi, Kjernemagnetisk resonansspektroskopi, NMR, Strukturoppklaring, Plantemolekyler, Marine molekyler, Metabolomikk, Organisk kjemi
Roots, Jaan Erik +47 22855525 j.e.roots@kjemi.uio.no Kjemi, Polymerer - organiske materialer
Rotunno, Giuseppe giuseppe.rotunno@smn.uio.no SMN, Katalyse, kjemi
Røberg-Larsen, Hanne Postdoktor +47 22855587 hanne.roberg-larsen@kjemi.uio.no Bioanalytisk kjemi, kjemi
Samdal, Svein Professor emeritus +47 22855458 svein.samdal@kjemi.uio.no Fysikalsk kjemi, Kjemi
Schoultz, Bent Wilhelm Forsker +47 22855705 48068924 (mob) +47-48068924 b.w.schoultz@kjemi.uio.no Radiofarmasøytisk kjemi, Kjemi, Kjernekjemi, PET
Seip, Hans Martin Professor emeritus +47 22855401 h.m.seip@kjemi.uio.no Miljøtiltak, Analyse og miljø, Klima og miljø, Kjemi, Kost-nytte, Ferskvann, Snø og is
Sjåstad, Anja Olafsen Professor +47 22855848 a.o.sjastad@kjemi.uio.no Uorganisk materialkjemi, Kjemi
Skramstad, Jan +47 22855513 jan.skramstad@kjemi.uio.no Kjemi, Syntese og molekylstruktur
Svelle, Stian Professor +47 22855454 stian.svelle@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, SMN, Kjemi, Materialvitenskap og teknologi, Modellering og simulering, Nanoteknologi, Olje og gass
Svelle, Stian Professor +47 22855454 stian.svelle@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, SMN, Kjemi, Materialvitenskap og teknologi, Modellering og simulering, Nanoteknologi, Olje og gass
Sørensen, Henrik Vinther Stipendiat h.v.sorensen@kjemi.uio.no Biologisk kjemi, Livsvitenskap - life science, Kjemi
Tellgren, Erik Forsker erik.tellgren@kjemi.uio.no Kjemi, Teoretisk kjemi
Tilset, Mats Professor +47 22855502 mats.tilset@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse
Uggerud, Einar Professor, Instituttleder 22855537 einar.uggerud@kjemi.uio.no Kjemi, Fysikalsk kjemi, Nanoteknologi, Klima og miljø, Kjemisk reaktivitet, Massespektrometri, Molekylære og atomære klynger, Clustere, Spektroskopi
Undheim, Kjell Professor emeritus +47 22855521 kjell.undheim@kjemi.uio.no Kjemi, Legemiddelkjemi, Organisk kjemi
Vajeeston, Ponniah Forsker +47 22855613 +47 45270694 (mob) ponniah.vajeeston@smn.uio.no Uorganisk materialkjemi, Kjemi, SMN
Vanicek, Stefan stefan.vanicek@smn.uio.no Katalyse, kjemi
Vik, Anders Førsteamanuensis +47 22857451 anders.vik@farmasi.uio.no Livsvitenskap, Legemiddelkjemi, Organisk kjemi, Kjemi, Syntetisk organisk kjemi, Syntese, Lipider, Fettsyrer
Walderhaug, Harald Professor +47 22855588 harald.walderhaug@kjemi.uio.no Kjemi, Polymerer - organiske materialer, Molekylær transport, NMR-metoder, Geler, Kolloidale systemer, Polymere løsninger, Mikroemulsjoner
Wilson, Steven Ray Haakon Professor +47 22844325 97010953 (mob) 97010953 s.r.h.wilson@kjemi.uio.no Kjemi, Bioanalytisk kjemi
Wisthaler, Armin Professor +47 22859139 armin.wisthaler@kjemi.uio.no Massespektrometri, Atmosfærekjemi, Fysikalsk kjemi, Kjemi
Wragg, David Senioringeniør +47 22858232 david.wragg@kjemi.uio.no Kjemi, Uorganisk materialkjemi, SMN
Xu, Kaiqi Universitetslektor 48671413 kaiqi.xu@smn.uio.no FASE, Chemistry, FERMiO, Nanomaterials, kjemi, SMN