Personer med emneord «Programmering»

Navn Telefon E-post Emneord
Azab, Abdulrahman Senioringeniør +47 22840036 +47 46797339 (mob) abdulrahman.azab@usit.uio.no Java, .Net, Python, Docker, Grid computing, High-Performance computing, High-Throughput computing, Bioinformatics, Galaxy, scrum, HTCondor, Singularity, Programmering, Machine Learning, Deep Learning, LIMS, LabKey
Balk, Helge Førsteamanuensis +47 22856489 +47 97772401 (mob) 97772401 helge.balk@fys.uio.no Elektronikk, bildeanalyse, Hydroakustikk, Programmering
Egeland, David Senioringeniør +47 22840122 +47 99625747 (mob) david.egeland@usit.uio.no Web, Java, Vortex, Programmering
Fosseng, Håvard Senioringeniør +47 22852524 havard.fosseng@usit.uio.no Web, Nettsider, Skripting, Programmering
Fredvik, Terje Senioringeniør +47 22856508 99705109 terje.fredvik@astro.uio.no Programmering, SPICE, Solar Orbiter, IT-støtte til forskning, Mac, Brukerstøtte, Lokal-IT, Hinode, IRIS, Rombaserte observasjoner, Japan, USA, Spania, Frankrike, England, Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Garåsen, Erlend Fedt Senioringeniør +47 22840193 +47 91380968 (mob) e.f.garasen@usit.uio.no Web, Programmering, Java, E-pay, Søk
Gjerull, Nils Fredrik Senioringeniør +47 22840071 +47 40451320 (mob) n.f.gjerull@usit.uio.no Vortex, Web, Programmering, Java, python, Ansible, Javascript
Gulbrandsen, Are Dag Senioringeniør +47 22852881 +47 97122198 (mob) a.d.gulbrandsen@usit.uio.no Web, Informasjonsarkitektur, Systemutvikling, Nettskjema, DevOps, Konseptuell modellering, Databaser, Semantisk teknologi, Java, Programmering, JVM-tuning, Stresstesting, Prosjektledelse
Gulli, Iselin Overingeniør iselin.gulli@usit.uio.no Web, Brukergrensesnitt, Programmering
Hamre, Lise Overingeniør +47 22840580 lise.hamre@usit.uio.no Web, Vortex, Nettsider, Skripting, Programmering, Brukerstøtte, Universell utforming
Hatland, Øyvind Overingeniør +47 22840151 oyvind.hatland@usit.uio.no Web, Vortex, Nettsider, Programmering, Brukergrensesnitt
Heggø, Dan Michael Univ.bibliotekar +47 90207510 (mob) d.m.heggo@ub.uio.no Fysikk, Bokinnkjøp, Emneordsindeksering, Realfagstermer, Programmering, Zotero, Software Carpentry, Databaser, SQL
Hejer, Kaj Senioringeniør +47 92064153 (mob) kaj.hejer@usit.uio.no Web, Programmering, Java, Nettskjema, Systemarkitektur
Holbrook, Ulf A. S. Stipendiat u.a.s.holbrook@imv.uio.no Komposisjon, 3D lyd, Lydinstallasjoner, Musikkteknologi, Musikkognisjon, Lydteori, Akustikk, Psykoakustikk, Signalbehandling, Programmering
Jones, Espen Adrian Overingeniør 48087235 e.a.jones@usit.uio.no Web, Programmering, Java, Nettskjema
Jul, Eric Bartley Professor +47 22840853 +4540251650 (mob) ericbj@ifi.uio.no Programmering, Programmeringsspråk, programming languages, object-orientation, distribuerte systemer, cloud computing, Design Patterns, security
Låberg, Kyrre Traavik Overingeniør +47 91 624 324 (mob) kyrretl@ub.uio.no EndNote, Biologi, JQuery, Bibliotek, MySQL, Web-Design, Programmering, Kurs, Php
Møgedal, Oddmund Senioringeniør +47 22840054 +47 90911241 (mob) oddmund.mogedal@usit.uio.no Web, Vortex, Programmering, Sikkerhet, Skripting
Nordhagen, Astrid E Overingeniør +47 22852803 a.e.nordhagen@usit.uio.no Web, Programmering, Java, Nettskjema
Nygaard, Magnus Alderslyst Overingeniør m.a.nygaard@usit.uio.no Frontend, Mobilapper, Web, Programmering
Paulsen, Gorm Sjefingeniør +47 22840179 +47 95830488 (mob) gorm.paulsen@usit.uio.no Web, Programmering, Java, Vortex, Systemarkitektur
Rognes, Torbjørn Professor +47 22844787 +47 90755587 (mob) torognes@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk, Algoritmer, Programmering, Parallellisering, Sekvensanalyse, DNA-reparasjon, Metagenomikk
Sandve, Geir Kjetil Førsteamanuensis +47 22840861 +47 93853050 (mob) geirksa@ifi.uio.no Genomanalyse, bioinformatikk, algoritmer, programmering, python, masteroppgave
Semchenkov, Andrey Senioringeniør - Kjerne- og energifysikk +47-22855488 andrey.semchenkov@fys.uio.no Utvikling, Programmering, Kontrollsystemer, Cyklotron
Sjøberg, Dag Professor +47 22840109 +47 92604578 (mob) dagsj@ifi.uio.no Software engineering, systemutvikling, IT-systemer, programmering, programvarekvalitet, utviklingsprosesser, prosessforbedring, smidige metoder, Lean, endringshåndtering, forskningsmetoder, eksperimenter, samfunnsnytte, industrirelevans, offentlige IT-prosjekter, IT-skandaler, IT-kompetanse, programmeringskompetanse
Storleer, Stein Michael universitetslektor 22840194 99163232 michael krøllalfa ifi punktum uio punktum no algoritmer, programmering, objektorientering, datastrukturer, java, gruppelærere, førsteårsemner, inf1010, inf1300, SQL, ORM
Thane Lange, Gyrd Senioringeniør +47 22840072 g.t.lange@usit.uio.no Web, Vortex, Programmering, Java
Wiesmann, Martin Senioringeniør +47 22857087 martin.wiesmann@astro.uio.no IRIS, Euclid, SPICE, Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Programmering, idl, python