Personer med emneord «miljørett»

Navn Telefon E-post Emneord
Arnesson, Daniel Erik Kenth +47 980 65 238 d.e.k.arnesson@jus.uio.no utviklingsrett, komparativ rett, naturressursrett, internasjonal rett, Sørafrika, rettssosiologi, utvikling, India, energi, Energirett, miljørett, bærekraftig utvikling, miljø og klima, fornybar energi
Backer, Inge Lorange Professor emeritus +4722859646 i.l.backer@jus.uio.no Lovgivningslære, Miljørett, Forvaltningsrett, Sivilprosess, Barnerett
Banet, Catherine Førsteamanuensis +47 22859614 +4797073844 (mob) +47 970 73 844 catherine.banet@jus.uio.no energirett, petroleumsrett, miljørett, EU-rett, EØS-rett, naturressursrett, havrett, fornybar energi, klima, CCS, folkefinansiering
Bjørnebye, Henrik Professor +47-22859740 +47-90640229 henrik.bjornebye@jus.uio.no Energirett, EU-rett, EØS-rett, Ekspropriasjonsrett, Erstatningsrett, fornybar energi, Miljørett
Blandhol, Sverre Professor 900 37 326 sverre.blandhol@jus.uio.no Kontraktsrett, Forhandlinger, Etikk, Retorikk, Tvisteløsning, Miljørett, Europarett
Bugge, Hans Christian Professor emeritus +47 22850227 h.c.bugge@jus.uio.no Miljørett, Forvaltningsrett, Naturressursrett
Fauchald, Ole Kristian Professor +47 22850242 o.k.fauchald@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett, WTO, Internasjonal investeringsrett, Naturressursrett
Fodchenko, Irina irina.fodchenko@jus.uio.no Petroleumsrett, Norden, Russland, Russisk rett, Sjørett, Internasjonal offentlig rett, Miljørett
Hauge, Katrine Broch Førsteamanuensis +47 22859297 k.b.hauge@jus.uio.no Tingsrett, Fast eiendoms rettsforhold, miljørett, ekspropriasjonsrett, plan- og bygningsrett, klimarett, energirett
Kuraj, Nertila Postdoktorstipendiat +47 - 22850240 nertila.kuraj@jus.uio.no Miljørett, Naturressursrett, Nanoteknologi, Syntetisk biologi og biologisk mangfold
Marcussen, Mira Christine Vitenskapelig assistent +47 911 72 012 (mob) m.c.marcussen@student.jus.uio.no Havbruk, Havbruksrett, Forvaltningsrett, Miljørett, Miljøkriminalitet, Straff, Kriminologi og rettssosiologi
Nordrum, Jon Christian F. Førsteamanuensis +47 22859419 97089580 (mob) 97089580 j.c.nordrum@jus.uio.no Lovgivningslære, legisprudens, klarspråk, lovspråk, rettssosiologi, forvaltningsrett, regelteknikk, regelforenkling, folkerett, miljørett, utdanningsrett
Ringbom, Henrik Professor II +358-40-763 1071 henrik.ringbom@jus.uio.no Havrett, Sjørett, Folkerett, Miljørett, Sjøsikkerhet, Norden
Sjåfjell, Beate Professor +47-95931283 (mob) b.k.sjafjell@jus.uio.no Selskapsrett, Europarett, Miljørett, Rettsøkonomi, Internasjonal privatrett
Sæteren, Annichen Kongsvik Stipendiat +47 22859589 46661987 a.k.sateren@jus.uio.no Forvaltningsrett, Havbruksrett, Miljørett
Ulfstein, Geir Professor +47 22859446 +47 41470126 (mob) geir.ulfstein@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Internasjonale domstoler, Handel, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett
Vaboen, Vegard Vitenskapelig assistent vegard.vaboen@student.jus.uio.no Forvaltningsrett, Ekspropriasjonsrett, Statsrett, Miljørett, Naturressurser
Voigt, Christina Professor +47 22850246 +47-46808546 christina.voigt@jus.uio.no Miljørett, Folkerett, Naturressursrett, Energi
Zhou, Yong Postdoktor +47 22842026 yong.zhou@jus.uio.no Internasjonale menneskerettigheter, Kina, minoritetsrettigheter, urforlksrettigheter, miljørett