Personer med emneord «teoretisk fysikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Eeg, Jan Olav Professor emeritus +47-22854319 97763160 (mob) 97763160 j.o.eeg@fys.uio.no Kvantefysikk, Elementærpartikkelfysikk, Teoretisk fysikk, kvantefeltteori
Galperine, Iouri Professor emeritus +47-22856495 +47-90517238 (mob) iouri.galperine@fys.uio.no Materialvitenskap og -teknologi, Kondenserte fasers fysikk, Teoretisk fysikk, Nano- og mikroteknologi
Kvellestad, Anders Postdoktor anders.kvellestad@fys.uio.no teoretisk fysikk, partikkelfysikk, CERN, LHC, supersymmetri, higgs, mørk materie, tungregning, maskinlæring
Leinaas, Jon Magne Professor emeritus +47-22855029 j.m.leinaas@fys.uio.no Teoretisk fysikk
Raklev, Are Professor 22855079 41452597 ahye@fys.uio.no Teoretisk fysikk, Partikkelfysikk, Astropartikkelfysikk, CERN, LHC, Mørk materie, Supersymmetri
Ravndal, Finn Professor emeritus +47-22855094 finn.ravndal@fys.uio.no Teoretisk fysikk
Syljuåsen, Olav Fredrik Professor +47-22855010 o.f.syljuasen@fys.uio.no Fysikk, Teoretisk fysikk, numeriske beregninger, Monte Carlo metoder, sterkt korrelerte elektroner, kvantemagnetisme, Kondenserte fasers fysikk
Van den Abeele, Jeriek Stipendiat +47-22855066 j.van.d.abeele@fys.uio.no Teoretisk fysikk, Mørk materie, Supersymmetri, Partikkelfysikk, Astropartikkelfysikk, CERN, LHC
Veseth, Leif +47-22855742 leif.veseth@fys.uio.no Atomfysikk, Teoretisk fysikk
Viefers, Susanne F Professor +47-22855004 s.f.viefers@fys.uio.no Bosekondensat, sterkt korrelerte elektroner, fysikk, kvante-Halleffekt, teoretisk fysikk, lavdimensjonal fysikk