Beskjeder
Kontaktinformasjon for sensorer og retningslinjer for begrunnelse av og klage på sensur finner du her
Sensuren er falt og resultatene er slått opp i 4. Resultatene vil bli lagt inn i student-web av eksamenskontoret, og vil være tilgjengelig tidligst onsdag. Dere kan IKKE ringe eller sende e-post for å få karakteren.
Følgende er lagt ut i dag 1. Dagens oppsummering 2. Momentliste for eksamen 2004 3. En studentbesvarelsene til 3. obligatorisk oppgave 4. Evalueringsskjema. Lykke til til eksamen
Programmet for mandag 4.4 er som tidligere annonsert: 1. Presentasjon og gjennomgang av 3. obl. oppgave 2. Gjennomgang av eksamensoppgave våren 2004 3. Oppsummering av vårens undervisning. Ikke alle gjenstående studenter får tid til å presentere sin besvarelse, og må derfor sende en skriftlig presentasjon til meg. Ta kontakt hvis dere er usikker på formatet. Arild
1. Oppsummering av forelesningen til Terje Rasmussen er lagt ut. 2. I den 3 obligatoriske oppgaven vil vi være nøye med at referansene skrives fullstendig, det gjelder ikke minst til nettsteder, jf Vade Me Cum eller http://www.ub.uio.no/umn/inf/hjelp/litteraturliste.html God Påske
NB! Det er ikke tillatt med hjelpemidler på eksamen i DRI1002.
3.Obligatoriske oppgave er nå lagt ut. Eksamensoppgave fra våren 2004 er også lagt ut.
Presentasjon 7.3: 4 grupper skal presentere 2. oblig. oppgav, jf oversikten som er lagt. ut. Forelesningen til Håkon Styri er lagt ut.
Les diskusjonsopplegg og detaljert program for seminaret om Sensur og overvåkning av Internett, 28. februar. Se Program og diskusjonsopplegg under overskriften Forelesninger for våren 2005.
Fristen for å søke om tilrettelagt eksamen i dette emnet er dette semesteret forlenget til 10. mars. Vi minner om at fristen neste semester og videre vil være 1. september i høstsemesteret og 1. februar i vårsemesteret.
Forelesningen til Hilde Westby er nå lagt ut. Eguiden har flere interessante artikler om søkemotorer, blant annet at Google har endred rangeringsalgoritme. Se http://www.e-guiden.no/?cat=9692&id=205267
Vedr. etablering av gruppa nettside og utlegg av 2. obligatoriske oppgave på. Det er tidsnok at dere har gjort det innen mandag 28.2. Dere kan gjerne anonymisere oppgaven deres.
Det er nå lagt ut et skjema for en midtveis-evaluering av kurset. Dere kan sende det utfyllte skjemaet elektronisk til meg eller til en av gruppelærerne. Arild
Å lage hjemmeside er en del av 2. obligatoriske oppgave, og oppgaven skal legges der. For at ingen skal kunne "stjele" deres besvarelse er dettidsnok at oppgaven er lagt ut mandag 28.2. Men fristen for innlevering er fredag 25.2. Arild
Nå er 2. obligatoriske oppgave lagt ut. Husk at dere også skal lage gruppas nettsted. Arild
Forelesningen 7.2 starter kl 1215 som vanlig. (tidsangivelsen under tid og sted berør på en feil.) Forelesningsnotatene er lagt ut.
MInner om at alle som vil gå opp til eksamen våren 2005 må ha undervisningsrett, fordi dere må ha godkjent 3 obligatoriske oppgaver. Det er ikke tilstrekkelig å ha eksamensrett.
Ellers: Vade me cum (kokebok for kildehenvisninger) vil bli delt ut neste gang.
En rettet versjon av forelesningen 17.1 er lagt ut. Videre er en mal for hvordan dere skal skrive den obligatoriske oppgaven lagt ut.
Forelesningsplan er nå lagt ut. Vel møtt 17.11