Koraler som “Jesu, meine Freude” og “Auf meinen lieben Gott” danner utgangspunktet for nye tolkninger der duoen inviterer oss inn i sitt mangfoldige, musikalske rom.
Bachs tidløse melodier ligger som gjennomgående mantraer i konserten, mens improvisasjonene åpner for ulike musikalske retninger. Fra nordisk folketone og klanglig impresjonisme, til mer åpne landskap inspirert av gospel, persisk og egyptisk tonalitet, bringer Tord Gustavsen og Trygve Seim oss tett på koralenes budskap gjennom instrumental tolkning — i det som blir en unik, sjangeroverskridende konsert i vårens Hovedserie. Velkommen til en stor kunstmusikalsk opplevelse!
Medvirkende og program
- Trygve Seim, saksofon
- Tord Gustavsen, klaver
Varighet ca 1 time og 15 minutter. Programmet er uten pause.
Billetter
Ved besøk
Av hensyn til kunsten er det garderobeplikt. Vi ber derfor om at dere henger av dere yttertøyet i garderoben. Det er heller ikke lov å ta med mat og drikke inn i Aulaen.
Hvis du trenger heis eller annen tilrettelegging, kontakt oss på: 90 13 17 55.
Om Universitetets aula
Universitetets aula, Universitetet i Oslos tradisjonsrike festsal, har invitert til kunst- og kulturopplevelser i over 100 år, og her står stadig noen av våre beste utøvere på scenen. Programmet i Aulaen inkluderer også foredrag, litterære samtaler og «Åpen aula». Her kan du utforske de 11 originale Munchmaleriene som pryder salen. Aulaen ligger på Universitetsplassen i Oslo sentrum. Her ligger det tre, vakre, gamle bygninger, og Domus Media er bygget i midten. Inne i dette bygget ligger Aulaen.
Nysgjerrig på hva som skjer hos oss? Følg Universitetsplassen - UiO på Facebook for spennende oppdateringer.