Observasjonskveld ikveld
Vi satser på obsevasjonskveld idag så lenge værmeldingen ikke endrer seg. Gir endelig beskjed her rundt kl.15-16, så følg med på beskjedene her!
Viktig informasjon:
Husk å ta med mye klœr, det blir garantert kaldere enn du tror å stå stille lenge sent på kvelden. Husk at det også fort blir kaldt på føttene og beina (de fleste fryser først på føttene!) i tillegg til overkropp, hode og hender. Ta med så mye ulltøy du har, flere lag, og gode (ull)sokker, luer og votter. Men ikke ta på alle klærne før vi kommer frem, for vi svetter nok litt på vei opp.
Husk også: lys fra mobiler ødelegger nattesynet, hvis du må bruke lys til noe under observasjonene, så bruk lommelykt med rødt lys. Skal du se på mobilen, så gå vekk fra observasjonsstedet slik at du ikke ødelegger nattesynet til alle andre.
For de som vil reise direkte, så kommer observasjonsstedet til å være nœr parkeringsplassen som ligger rett ved siden av badedammen på dette kartet. De som vil kan komme direkte til parkeringsplassen der ca. kl.18:45. For de som vil reise sammen med T-banen så kan vi møtes kl.18:00 på Blindern T-banestasjon og ta banen som går fra Blindern kl.18:08, T-bane nr. 4 retning Vestli (på sporet som er i retning Sognsvann) som ankommer Grorud T-banestasjon kl.18:32. Derfra er det omkring 15 minutter å gå. Jeg er på Blindern T-banestasjon fra ca. 18:00. Vi holder på så lenge vi orker, kanskje 2-3 timer eller mer. Det er bare å gå når dere må (vanligvis går mange ganske tidlig fordi de fryser).
For de som evt. kommer litt senere: dere finner oss ved å gå fra parkeringsplassen og opp til dammen, 200-300 meter fra parkeringsplassen. Merk at hvis du vil se kometen bør du ikke komme så mye senere da den fort går ned.