Alt skal prøves
Kjære IN2010-student,
Denne uken har vi repetert pensum. På forelesning forsøkte vi å gi en oversikt over hvordan de ulike delene av pensum henger sammen.
Prøveeksamen i Inspera
Det er opprettet en prøveeksamen i Inspera som dere skal ha fått tilgang til. Oppgavene er de samme som på fjorårets eksamen. Vi anbefaler å sette av fire timer, der du løser den alene og uten hjelpemidler.
Vi vil gå gjennom prøveeksamen i plenum på siste forelesning, altså førstkommende mandag.
Repetisjonstimer
Det vil være tematisk repetisjon på gruppetimene den kommende uken. Her er en oversikt over hvilke temaer som dekkes på hvilke timer:
| Tema | Dato | Tid | Hvor | Hvem |
|---|---|---|---|---|
| Vektede grafer | Mandag 20. november | 12:15-14:00 | Logo | Ulrikke |
| Hashing | Tirdag 21. november | 14:15-16:00 | Logo | Sondre W |
| Uvektede grafer | Onsdag 22. november | 12:15-14:00 | Prolog | Theresa |
| Sortering | Tordag 23. november | 10:15-12:00 | Prolog | Håkon |
| Prioritetskøer | Tordag 23. november | 12:15-14:00 | Prolog | Amadu |
| O-notasjon og kjøretidskompleksitet | Fredag 24. november | 14:15-16:00 | C | Sondre |
| Binære søketrær | Fredag 24. november | 10:15-12:00 | Smalltalk | Kristoffer |
Til uken
Den kommende uken er den siste undervisningsuken for semesteret. Forelesningen på mandag skal brukes til gjennomgang av prøveeksamen. Det vil ikke gjøres opptak av forelesningen, fordi mye gjøres med håndskrift på iPad. Håper vi ses på flere gruppetimer, forelesning og på Kattis & Kaffe!
--Med vennlig hilsen oss som underviser IN2010