English version of this page

Styret for UiO:Livsvitenskap

Styret i perioden 1. januar 2022 – 31. desember 2023

Styret til UiO:Livsvitenskap
Bak fra venstre: Gerd Nilsen, Arne Klungland, Halfdan Knudsen Lille-Schulstad og Tore Nilssen.
Foran fra venstre: Jens Petter Berg, Mathilde Skoie, Espen Melum og Øyvind Fylling-Jensen. Representant for midlertidig vitenskapelig ansatte ble oppnevnt etter at bildet ble tatt. Foto: Fartein Rudjord/UiO
  • Styreleder Øyvind Fylling-Jensen, administrerende direktør i Nofima
  • Næringslivsrepresentant Gerd Nilsen, senior prosjektleder i Thermo Fisher Scientific
  • Medlem fra Det medisinske fakultet
    • prodekan Jens Petter Berg
    • vara visedekan Hilde Nebb
  • Medlem fra Det matematisk-naturvitenskapelige fakultet
    • instituttleder Arne Klungland
    • vara instituttleder Kathrine Bjerknes
  • Medlem fra Det humanistiske fakultet
    • prodekan Mathilde Skoie 
    • vara professor Helge Jordheim
  • Medlem fra Det samfunnsvitenskapelige fakultet
    • prodekan Tore Nilssen
    • vara dekan Anne Julie Semb
  • Medlem fra Oslo universitetssykehus
    • professor Espen Melum
    • vara professor Lars Eide
  • Studentrepresentanter
    • Student MedNat Sara Mediå
    • Student HumSam Halfdan Knudsen Lille-Schulstad
    • vara foreløpig ikke på plass
    • vara Vemund Haugevik Jernsletten 
  • Representant for midlertidig vitenskapelig ansatte 
    • postdoktor Anette Bringedal Houge (oppnevnt 1. juni 2022)
    • vara PhD-kandidat Inga Solgård Juvkam (oppnevnt 1. juni 2022)

Tidligere styrer

16. august 2019–31. desember 2021

  • Styreleder Øyvind Fylling-Jensen, administrerende direktør i Nofima
  • Næringslivsrepresentant Gerd Nilsen, senior prosjektleder i Thermo Fisher Scientific

Styremedlemmer

  • Jens Petter Berg, prodekan Det medisinske fakultet (vara visedekan Hilde Nebb)
  • Solveig Kristensen, prodekan Det matematisk-naturvitenskapelige fakultet (vara instituttleder Rein Aasland)
  • Helge Jordheim, professor Det humanistiske fakultet (vara prodekan Mathilde Skoie)
  • Anne Julie Semb, dekan Det samfunnsvitenskapelige fakultet (vara førsteamanuensis Tor Endestad)
  • Tom Hemming Karlsen, professor Oslo universitetssykehus (vara professor Lars Eide)
  • Ingvild Garmo Nilsson, studentrepresentant (vara Sara Mediå) til 30.06.2021
  • Vemund Haugevik Jernsletten, studentrepresentant (vara Axel Klanderud) til 30.06.2021
  • Representant for midlertidig vitenskapelig ansatte kom aldri på plass. 

1. januar 2019–15. august 2019

Styreleder: Professor Finn-Eirik Johansen, Institutt for biovitenskap, Det matematisk-naturvitenskapelige fakultet

Nestleder: Professor Jens Petter Berg, prodekan forskning, Det medisinske fakultet

Styremedlemmer:

1. august 2018–31. desember 2018

Styreleder: Professor Finn-Eirik Johansen, forskningsdekan, Det matematisk-naturvitenskapelige fakultet

Nestleder: Professor Hilde Nebb, prodekan forskning og innovasjon, Det medisinske fakultet

Styremedlemmer:

1. august 2017–31. juli 2018

Styreleder: Professor Finn-Eirik Johansen, forskningsdekan, Det matematisk-naturvitenskapelige fakultet

Nestleder: Professor Hilde Nebb, prodekan forskning og innovasjon, Det medisinske fakultet

Styremedlemmer:

1. juni 2015–31. juli 2017

Styreleder: Svein Stølen, prodekan forskning, Det matematisk-naturvitenskapelige fakultet til 31. juli 2017

Nestleder: Hilde Nebb, prodekan forskning og innovasjon, Det medisinske fakultet

Styremedlemmer:

  • Knut Fægri, viserektor til 31. juli 2017 (personlig vara: Odd Stokke Gabrielsen, professor)
  • Alexander Jensenius, førsteamanuensis ved det Humanistiske fakultet
  • Eirik Næss-Ulseth, næringslivsrepresentant
  • Per Morten Sandset, Helse Sør-Øst, forsknings- og innovasjonsdirektør i Helse Sør-Øst til 31. juli 2017 og professor ved UiO
  • Julie Sørlie Paus-Knudsen, studentrepresentant (personlig vara: Kristian Tuv)
Styremedlemmene UiO:Livsvitenskap
UiO:Livsvitenskaps første styre fra 1. juni 2015. Bak fra venstre: Svein Stølen (styreleder), Julie Sørlie Paus-Knudsen (studentrepresentant), Per Morten Sandset (Helse Sør-Øst) og Alexander Jensenius (Det humanistiske fakultet). Framme fra venstre: Hilde Nebb (nestleder), Odd Stokke Gabrielsen (vararepresentant for Fægri), Eirik Næss-Ulseth (næringslivsrepresentant) og Knut Fægri (representant for ledelsen ved UiO). Foto: Norunn K. Torheim.
Publisert 19. mai 2016 17:02 - Sist endret 21. juni 2022 11:04