Beskjeder
Her er oppgavene og løsningsforslag til avsluttende eksamen. Takk for et fint semester, og god jul!
Joakim
Her er lysbildene fra eksamensverkstedet forrige uke. Alle oppgavene er tidligere eksamensoppgaver.
Eksamensverksted i FYS1100 – tirsdag 2. desember kl. 12–14
Fysisk Fagutvalg (FFU) holder eksamensverksted i FYS1100 tirsdag 2. desember kl. 12–14 i Origo. Vi går gjennom temaer som er relevante for eksamen, ser på typiske oppgaver og tar spørsmål underveis. Det blir også god mulighet til å jobbe med egne oppgaver og få hjelp på stedet.
Anbefaler alle å møte opp, dette er en fin sjanse til å få ekstra trygghet før eksamen og få avklart ting man kanskje fortsatt lurer på.
Det blir også pizza!
Jeg trodde dere kunne se deres egen poengsum på midtveis hvis dere logger inn i Inspera, men nå hørte jeg at dere ikke får det. Jeg skal undersøke og se om det er noe som kan stilles inn slik at dere ser deres poengsum og hvilke svar som er riktige og gale. Men jeg kan få ut alle poengne, så her er ei liste med poeng for hver kandidat på midtveis.
Jeg har laget et histogram med poengfordelinga, så kan dere se hvordan dere ligger an. Jeg har også laget en oversikt over hvor mange som har svart de forskjellige alternativene på hver oppgave (0 betyr ikke svart, 1=A, 2=B osv. I den rekkefølgen som er i oppgavesettet som jeg har lagt ut). Riktig svar er merket med rød farge nederst på søylen.
For de som går på Fysikk og Astronomi er det informasjonsmøte om valg av studiretning torsdag 16/10 kl 14:15 i StoreFy. Her kommer det noen og forteller om de forskjellige studieretningene og dere kan stille spørsmål.
Hei,
Jeg har lagt ut løsningsforslag til midtveis (nederst på semestersida). Si i fra om det er noe dere ikke forstår elelr er uenige i. Jeg har også fått tilgang til resultatene, og jeg håper dere også har det (si i fra om det er noen problemer).
Joakim
I alle emner ved UiO gjennomføres midtveisevaluering som gir dere en mulighet til å gi tilbakemelding på undervisninga. Bruk sjansen til å si hvordan dere opplever det, vi bruker svarene aktivt til å forbedre kursene
https://nettskjema.no/a/556616
Skjemaet er åpent fram til 31/10, men ingen grunn til å utsette det, svar nå!
Joakim
Hei,
Det er fort å gå vill i alle funksjonene i Canvas. Det er noen som har opprettet egne "Studentgrupper", og det er helt fint, men kan ikke (såvidt jeg vet) kobles til innlevering av obliger. Det betyr at vi ikke ser at dere har levert som gruppe om dere gjør det. For at det skal bli registrert på alle som leverer sammen må dere:
- Melde dere inn i gruppene som jeg har laget, og som heter Obliggruppe. Jeg laget nye for oblig 2 slik at vi starter fra tomme grupper. Det betyr at de som gjorde det for onblig 1 må melde seg inn i de nye gruppene for oblig 2.
Om Canvas skaper problemer, så fikser vi det alltid, ingen grunn til panikk. Men husk:
- Skriv alltid navnet på alle i gruppa på første side av besvarelsen.
- Sjekk etterpå at alle har fått registrert godkjent (evt om bare en av dere har fått beskjed om godkjent/ikke godkjent)
- Ta kontakt med meg dersom ...
Basert på oppmøte idag har vi bestemt at alle møter i Tellefsens tårn til gruppetimene på fredagene framover. Det er et ønske om å unngå undervisning i Origo, og idag var det nok plass ledig oppe.
Husk at vi ikke har noen forelesning tirsdag 2/9 siden en stor del av dere er på programseminar. For dere som er på programseminar kommer vi til å ha en times økt med oppgaveløsning (med egne oppgaver som vi ellers ville gjort i forelesninga) der. Jeg legger dem også i Undervisningsplanen etterpå slik at dere andre kan se på dem når det passer.
Tema for neste uke er krefter og Newtons lover, som i prinsippet er kjent fra før, men som krever trening. Det er derfor mye oppgaver og lite teori. Men jeg planlegger en kort oppsummering/gjennomgang i starten av seminartimen på onsdag for å dekke høydepunktene som vi går glipp av når vi ikke har forelesning på tirsdag.