Uke 10

Vi har nå gått gjennom de viktigste Python mekanismene du forventes å kunne bruke i IN1000. De neste ukene vil vi bruke til å vise hvordan vi kombinerer disse i forskjellige anvendelser gjennom (mer) livekoding av større programmer. Nærmere eksamen kommer det eksamenstips, pensumgjennomgang og prøveeksamen.

Av geirksa, siriamj
Publisert 15. aug. 2024

Ukens undervisning

Forelesningen introduserer noen klassiske strukturer som er nyttige i programmering: Lenkede lister, trær og grafer. Livekoding vil deretter vise eksempler på bruk av objekter og referanser til å implementere slike strukturer - for eksempel en lenket liste for en trikkelinje, og en graf for kollektivnettet i Oslo.

Vi skal også gi noen nyttige tips som forberedelse til oblig 8.

Det viktigste i denne og kommende uker er at dere trener på å lese og tolke oppgaver, skrive programmer med flere klasser, og bruker teorien som er gjennomgått for å forstå hvorfor og hvordan programmene virker som de gjør, steg for steg. Det siste er helt nødvendig for å skrive og ikke minst "debugge" (finne og rette feil i) programmer.

Publisert 15. aug. 2024 19:01 - Sist endret 22. okt. 2025 08:09