Beskjeder
Noen har spurt om utvidet ordgrense hvis de tar med spørsmålene i sin besvarelse og begrunnet dette med at da blir besvarelsen ryddigere og lettere å lese.
Det er et godt argument. Det er derfor greit å utvide ordgrensen når dere tar med spørsmålene, da blir det i ca 1000 ord mer. Si fra i starten på oppgaven hvis dere velger denne løsningen.
Det nærmer seg presentasjoner i in1060, og alle gruppene skal få presentert sitt prosjekt før prosjektrapportene skal ferdigstilles og leveres. Tanken er at prosessen med å lage egen presentasjon, få tilbakemeldinger og spørsmål, og høre på andres presentasjoner kan bidra til bedre rapporter. Sett gjerne av tid til å høre på andre presentasjoner som har liknende problemstilling som deres eget prosjekt. Tenk på det som en mulighet for læring!
Husk at alle må være tilstede under presentasjonen i Store Auditorium, Kristen Nygaards hus.
Uansett er det sterkt anbefalt at alle møter opp til den bolken de er satt opp til slik at vi slipper at presentasjonene blir forstyrret av at folk går ut og inn underveis. I timeplanen er det satt opp en bolk om morgenen fram til lunsj med 3 presentasjoner. På tirsdag og onsdag er det to bolker med 2 presentasjoner ...
et par grupper er blitt flyttet etter avtale og noen tider er litt justert.
Her er den endelige eksamensplanen
I tillegg er sensorveiledning + (sensor)veiledning for karaktersetting av rapportene publisert. Jeg har også laget et forslag til rekkefølge for presentasjonene 9.,10. og 11. juni + en kort beskrivelse av hva som forventes av dere på denne presentasjonen. Alle disse er publisert under Obligatoriske oppgaver og eksamen på hjemmesiden.
I planen er prosjekter som har like temaer plassert etter hverandre i samme bolk, det betyr at dere kan lære mye av å høre på de andre i deres bolk. Møt opp på din bolk!
Hvis noen har problemer med tidspunktet, si fra så fort som mulig.
--Tone
Neste mandag (4. mai) er det heller ingen forelesning, men jeg tenkte å bruke litt av forelesningstiden til å snakke om valg av 40-gruppe for de som er interessert i det. Det blir en kort intro, men med mulighet for å stille spørsmål. --Tone
Her er lysark fra forelesningen
Kom og se videoene til vinnerne.
Hvis du vil være med, legg inn en kommentar i Devilry når du leverer. De beste bidragene får gavekort. Vi har 3 kategorier:
● Tilleggsfunksjonalitet
● Kodeskikk
● Kvalitet / kreativitet i presentasjonsvideo
Vi viser vinner-videoene på en av forelesningene senere i semesteret. Vi gleder oss til mange kreative og morsomme bidrag!
Sonen har utvidet åpningstidene sine og er åpen følgende dager / tider:
Mandag: 10:15-14:00
Tirsdag: 12:15-16:00
Onsdag: 10:15-14:00
Torsdag: Stengt
Fredag: 10:15-14.00
På Sonen er det folk som kan mye om Arduino og det er utstyr dere kan teste og låne til prosjektet deres.
Alle prosjektsider er nå opprettet slik at dere kan endre på sidene innen obligfrist på torsdag 5.mars😊 Dere finner sidene ved å trykke på "Prosjektgrupper" i menyen på siden til IN1060 - Vår 2026. Her finner dere også et informasjonsskriv om hvordan man gjør endringer!
Det kan være noen som ikke har tilgang til å redigere prosjektsidene, vi jobber med saken! Men det skal være noen på hver gruppe som har mulighet, så dersom du ikke har tilgang, sjekk om noen andre på gruppen kan gjøre endringene.
Fredag 27. februar er det utstilling av prosjektene i in5120 i 7. etasje i OJDs hus kl. 12-14. Årets tema i in5120 har vært "pulse". Alle er hjertelig velkommen!

Heisann!
Da er årets prosjektgrupper for IN1060 dette semesteret klare! Vi har forsøkt å fordele alle på grupper etter beste evne, basert på nettskjemaene dere har sendt inn.
I tillegg til å ta hensyn til arbeidskapasitet og preferanser på arbeidstid, har vi forsøkt å imøtekomme de ulike prioriteringene av hvilke gruppetime man ønsker å følge, men alle har dessverre ikke fått førstevalget sitt. I gruppetimene dere er satt opp i vil de obligatoriske oppmøtene med gruppepresentasjoner og evaluering av prosjektarbeidet foregå. I tillegg vil det være mulighet for tilbakemeldinger på de andre gruppeobligene og for veiledning gjennom prosjektet i disse gruppetimene.
Om du oppdager at noe ikke stemmer overens med skjemaet du sendte inn eller ser andre feil, send en mail til simoneja@uio.no.
Vi kommer til å opprette prosjektsider på nettsiden etter gruppepresentasjonene ☺️ Anbefaler alle å komme i gruppetimene denne uken, så dere får s...
Program:
10.15 Jemina Colley om årets tema: "sted" (place)
10.45 Emma Nicoson om å jobbe med tekstiler
11.15 Nick Stevens om åpning av Arduino-settet (NB ta med eget sett!)
fra 11.30 Mali Aalbu gir omvisninger på Sonen
fra 11.30 Tone har med Alderssimulerings-utstyr til prøving
Vel møtt! Vi håper det kan inspirere prosjektgruppene!
her er lenke til skjema for å registrere prosjektgrupper, både for hele grupper, deler av grupper og individer som trenger gruppe.
Vi starter med forelesning mandag 19. januar og øvingsgruppene starter opp tirsdag 20. januar for å komme i gang med prosjektgrupper og prosjektarbeid så tidlig som mulig. Mer info om emnet finnes her. --Tone