Semesterside for FYS1120 - Høst 2025

Faglærere

Canvas

Dette emnet bruker Canvas i undervisningen. Se tips og veiledninger for Canvas.

Logg på Canvas

Det er nå mulig å melde seg på presentasjon av Computational Essay (CE) på Canvas. Dere skal presentere CE i uken som starter den 09/11 frem til og med 18/11. Innleveringsfristen for CE er 24 timer før dere skal presentere essay'et i gruppene.

Dere skal presentere essayet i en gruppe sammen med studenter og en gruppelærer. Du finner gruppene og tidspunktene i Canvas i mappen "Personer". Merk at det er et maks antall på hver gruppe og første-person-til-mølla. Hvis du skriver essay sammen med en annen student skal kun en av dere melder dere til en gruppe.

Lykke til med arbeidet med CE. Husk at CE også øver dere til  eksamen.

20. okt. 2026 08:24

Sensuren er nå ferdig og du vil finne den på StudentWeb snarlig. Karakterfordelingen var i år: A: 23, B: 24, C: 35, D: 22, E: 21, F: 18. Oppgaven krevde i år noe mer presisjon i svarene og sensorveiledningen er noe streng. Merk spesielt at vi trekker for manglende begrunnelser eller symmetribetraktninger der dette bør være en del av besvarelsen. Vi har derfor plassert innslaget for karakterene noe lavere enn vanlig. A: 79%, B: 64%, C: 42%, D: 32%, E: 22%. 

29. des. 2025 11:31

Gratulerer med gjennomført eksamen. Dere finner eksamensoppgaven og løsningsforslag under Eksamensoppgaver. Sensur vil være klar om ca. 21 dager.

3. des. 2025 19:12