Om artisten
Frida Ånnevik har befestet sin posisjon som en av Norges vareste og mest uttrykksfulle stemmer. Vinteren 2024 ga hun ut sitt sjette album, «VI», til strålende mottagelse; VG omtalte utgivelsen som selve standarden for ambisiøs og hjerteskjærende popmusikk i 2024.
Ånnevik har en unik evne til å formidle tekst som lengre fortellinger, enten det er gjennom folketoner eller i stram pop-form. Hun trives med å både passe inn i og samtidig utfordre rollen som visesanger, og hennes uttrykk er en sammensmeltning av tradisjon og nyskaping. De siste årene har hun spilt for utsolgte hus over hele landet, inkludert to kvelder i Den Norske Opera og Ballett, og hun har gjort seg bemerket med alt fra radiofavoritten «Hvis verden» til det kritikerroste «Prosjekt Prøysen»
Påmelding
Det er begrenset antall plasser.
Praktisk informasjon
Det er ikke nummererte plasser. Vær tidlig ute for å få en god plass. Dørene åpner 45 minutter før konsertstart.
Viktig informasjon om deltakelse
Konserten er kun for påmeldte ansatte ved UiO, og gyldig ansattkort må fremvises ved inngangen. Tilbudet gjelder ikke for studenter eller medbrakte gjester (familie/venner). Påmeldingen er personlig og kan ikke overføres til kolleger; dersom du ikke kan møte, må du melde avbud slik at plassen går til de på ventelisten.