English version of this page

Livsvitenskapsbygget, samarbeidsmøter og budsjettarbeid

Dekan Hanne Flinstad Harbo forteller om besøk fra Sydney for samarbeidsmøter med UiT. Befaring i Livsvitenskapsbygget, budsjettarbeid og beredskapsøvelse. Bli med på Forskningstorget til helgen og få med deg Forsker Grand Prix i forskningsformidling neste uke.

Dekan Hanne Flinstad Harbo
Dekan Hanne Flinstad Harbo. Foto: Åsne Rambøll Hillestad, UiO

Kjære gode kolleger,

Høsten går sin gang. Denne uken har vi hatt besøk fra Sydney og UiT for å diskutere samarbeid innen undervisning og forskning. Se bilde under.

I forrige uke gjennomførte vi en vellykket og nyttig beredskapsøvelseøvelse på UiO med to lag som fikk ulike utfordringer å jobbe med. 

Budsjettarbeid på agendaen

Etter flere år med økning i budsjettildelinger til universiteter og høyskoler forventes det en utflating/nedgang i årene framover.

Fakultetenes økonomiske rammer har de senere år blitt påvirket av blant annet rammekutt, økt husleie, kostnader i forbindelse med oppgraderinger og pris- og lønnsøkninger.

For fakultetet er det viktig å styre og prioritere godt for å håndtere den økonomiske situasjonen fakultetet til enhver tid befinner seg i.

Ledergruppen arbeider derfor med budsjettplanlegging for hele fakultet både på kort og lang sikt, slik at vi oppfyller vårt samfunnsoppdrag på best mulig måte innenfor tilgjengelige ressurser. For fakultetet er den økonomiske situasjonen totalt sett under kontroll og fokus framover er å sikre forutsigbarhet og en bærekraftig økonomi.

Befaring i Livsvitenskapsbygget

UiOs styringsgruppe for Livsvitenskapsbygget har vært på befaring i bygget, ledet an av Statsbyggs prosjektledere og direktør for underavdeling for Livsvitenskapsbygget mottak, Eiendomsavdelingen, UiO.

Fakultetene som skal inn i bygget var representert ved fakultetsdirektør Eva Helene Mjelde MN, forskningsdekan Janne Reseland OD og meg som dekan for MED.

Vi lot oss imponere over et komplekst bygg, som gir fantastiske forskningmuligheter fremover. Prosjektet er i rute, og det planlegges innflytting i løpet av 2026.

Les mer om fagmiljøene som skal inn i Livsvitenskapsbygget her.

Bli med på Teknisk museum på lørdag!

På lørdag er det Forskningstorg om kropp og sinn på Teknisk museum. Ved forhåndsbestilling kan du som ansatt få billetter til hele museet. Ta med deg familie og venner og kom!

Den lokale finalen til Forsker Grand Prix 25. september er fulltegnet, men du kan følge arrangementet på stream. De to beste kandidatene går videre til nasjonal finale, den arrangeres lørdag 28. september i gamle Eldorado kino i Oslo. Solveig Kloppen er programleder. Den nasjonale finalen blir strømmet på forskning.no

Vennlig hilsen Hanne

Bilder fra de siste ukene

Besøk fra Universitetet i Sidney og UiT. Befaring i livsvitenskapsbygget og Beredskapsøvelse.

/for-ansatte/enhetssider/med/aktuelt/ledelsen/2024/17-september.html, 69:2959: $​{include:image-listing}: resource not found: /for-ansatte/enhetssider/med/aktuelt/leder/2024/bilder/17 

Av Dekan Hanne Flinstad Harbo
Publisert 19. sep. 2024 09:19 - Sist endret 19. nov. 2025 09:41