OD-nytt uke 7

Hold deg oppdatert på nyheter fra dekanatet, IKO og IOB.

bannrt

Våre nye kollegaer fra tannteknikk på OsloMet

Fra venstre: Hilde Kjærnet Haugen, Ketil Hegerstrøm Haugli, Renate Moderhak, Adriane Andersen Mougios og Terje Nilsen. Foto:privat

Denne uken hadde vi felles informasjonsmøte for ansatte ved tannteknikk på OsloMet her i Geitmyrsveien. Fem personer overføres 1. juli til UiO og de har naturligvis en del spørsmål om oss. Carl Hjortsjö presenterte IKO, som de skal bli en del av, og de stilte mange spørsmål, som de forhåpentligvis fikk svar på.

I løpet av kort tid skal de ha individuelle samtaler om kompetansekartlegging og før påske er det planlagt individuelle samtaler om innplassering. Til høsten skal vi sammen stå klare til å ta imot nye studenter på bachelorstudiet «Dentale materialer, design og prosessteknikk – tannteknikk».

Norway Life Science-konferansen 2026

Hans Jacob Rønold, Natalia Andronova, Janne Reseland. 

Vi hadde gleden av å delta på årets Norway Life Science-konferanse – en viktig møteplass for forskning, innovasjon og samarbeid på tvers av fagområder.

Konferansen samlet ledende forskere, klinikere, representanter fra næringsliv og beslutningstakere for å diskutere hvordan livsvitenskap kan bidra til å løse store samfunnsutfordringer.

For oss var deltakelsen en verdifull anledning til å følge utviklingen innen livsvitenskap, hente inspirasjon og møte både nye og etablerte samarbeidspartnere.

Athina Samara, Ragnhild Hennum og Janne Reseland.

En viktig del av konferansen er også de uformelle møteplassene. Vi deltok på mottakelsen i Domus Bibliotheca, hvor vi blant annet hadde gleden av å møte rektor Ragnhild Hennum. Slik styrkes fellesskapet på tvers av fagmiljøer.

60-årsjubileum for spesialistutdanningen i kjeveortopedi

Den 6 februar ble 60-årsjubileet for spesialistutdanningen i kjeveortopedi ved Universitetet i Oslo markert. Jubileet ble feiret med faglig kurs og markering på Hotel Bristol i Oslo.

jubileum

Over 100 påmeldte deltakere bidro til en flott og verdig markering av seks tiår med kjeveortopedisk spesialistutdanning i Norge. Programmet kombinerte faglige innlegg med et historisk tilbakeblikk på utdanningens utvikling. Det var også særlig hyggelig at Arild Stenvik, fra det første kullet, deltok på markeringen.

Kom og spill bridge i Faculty club

Det blir arrangert bridgespill i Geitmyrsveien fire kvelder denne våren: 23. februar, 9. mars, 23. mars og 20. april fra kl. 18.30-21.30.. Alle med tilknytning til OD som har spilt litt bridge, er hjertelig velkomne. Har du en privat bridgeklubb, ta gjerne med hele gjengen.

Arrangør er Farmasøytisk bridgeklubb. Er du interessert, kontakt fakultetsdirektør, Karen Marie: karenmu@uio.no

KVU inviterer: quiz for ansatte

Kultur og velferdsutvalget (KVU) inviterer deg med på første quiz for ansatte på Union. Vinnerlaget får fine kopper med "UiOs quiz-vinner" på som du kan briefe med i lunsjen!

Tid og sted: 4. mars 2026 15:30 – 18:00, Union, Blindern

 Husk å melde deg på innen 25. februar.

– Dette blir første gang vi arrangerer UiO-quiz, og vi gleder oss til å skape en ny tradisjon sammen med dere, sier initiativtaker og kveldens vertinne fra KVU, Natalia Andronova (OD).

 

Nordisk konferanse i rettsodontologi ved OD

Nordisk rettsodontologisk forening avholdt i helgen sin årlige konferanse i rettsodontologi hos oss. Totalt deltok 44 deltakere fra Norge, Sverige, Danmark, Finland, Island og Ukraina.

Programmet bød på en rekke innsiktsfulle og tankevekkende faglige presentasjoner, og konferansen fungerte samtidig som en viktig arena for erfaringsutveksling og videreutvikling av det nordiske rettsodontologiske samarbeidet.

Protokoller og møter

 

Publisert 13. feb. 2026 14:52 - Sist endret 15. okt. 2026 22:50